Strony

8.15.2013

The show must go on... Czyli nowości Summer NAMM 2013 ciąg dalszy... B jak Bearfoot FX

Bearfoot Fx to marka powstała z połączenia sił BJF Electronics ze Szwecji i DonnerBox z USA. Bjorn Juhl z BJFE znany ze skonstruowania przede wszystkim Honey Bee Overdrive zdecydował się na zwiększenie możliwości produkcyjnych i sprzedażowych poprzez współpracę z „manufakturą” w St. Louis. Zabieg ten pozwolił także na obniżenie cen… Wszystkie produkty Bearfoot są zaprojektowane przez Bjorna, a wykonane (ręcznie) przez DonnerBox.
Na Summer NAMM 2013 można było ograć 3 najnowsze efekty Bearfoot FX:
 
Model G Distortion
 
Oparty na brzmieniu wzmacniaczy Gibsona (Falcon/GA40) z lat 50/60. W pewien sposób spokrewniony z Honey Bee. Podobnie jak na „pszczółce” znajdują się gałki volume, drive i nature. Dodatkiem jest potencjometr „C”, który nadaje charakteru / kompresji i środka.
Cena ze strony to $235.77.
Demo video nakręcone na potrzeby jednego z najlepszych sklepów z efektami na świecie ProGuitarShop:


Arctic White Fuzz
 
Prosty fuzz z vintage’owym brzmieniem, ale własnym niepowtarzalnym charakterem. Wg konstruktora najlepszy fuzz do nagrywania, gdyż udało się stłumić wszystkie niepożądane przydźwięki znane z tego typu efektów. 3 potencjometry – Volume, Fuzz, Tone level. Zasilanie 8-18V.
Na NAMM nie był jeszcze produktem oficjalnym dlatego na filmie udostępnionym przez portal PremierGuitar widoczny jest jako „Mystery Fuzz”, czyli tajemniczy fuzz (ten zielony).
 
Cena $222.77
 
 
Candy Apple Fuzz
 
Przez Bearfoot określany jako jeden z najbardziej wszechstronnych hybrydowo germanowych fuzz’ów na rynku. Duża ilość „żwiru”, ale dzięki możliwości kontroli wysokich tonów, także dynamiki i smaku.
Świetnie dodaje oktawę, podobno na całej długości gryfu… Zwróćcie uwagę jak po przekręceniu gałki N efekt ciekawie zniekształca barwę fuzz’a. (ok 13 minuty filmu nakręconego przez PrymaxeVintage. Efekt bardzo spodobał się Adrian'owi Belew.
 
Cena $235.99
 
 
Na stronie Bearfoot FX napisane jest że przesyłka międzynarodowa zakupionych bezpośrednio od producenta efektów jest za free, ale nie ma możliwości zwrotów.
Zwroty przyjmują tylko dealerzy. Najbliższy nam jest w UK. Ceny oscylują ok 200-230 funtów brytyjskich.
 
Ceny używanych efektów na eBay to ok 100-150 USD.
 
Po więcej info odsyłam na stronę producenta:
Wiem, że Honey Bee jest często klonowanym efektem BJFE. Czy ktoś ma? Może podzielić się wrażeniami?
Tomek
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz